Księgowość internetowa

money-1235656_640W ostatnich latach bardzo modna i coraz bardziej popularna staje się księgowość internetowa. Jest to rozwiązanie znacznie bardziej wygodne niż to które oferują nam biura rachunkowe, a poza tym znacznie łatwiejsze i oczywiście tańsze. Jednak mimo to wiele osób podchodzi jeszcze dość sceptycznie i nieufnie do tego rodzaju rozwiązania. Jednak z rok na rok i z miesiąca na miesiąc pojawia się coraz więcej jej zwolenników. I będzie przekonywało się do niej coraz więcej firm ponieważ tradycyjna księgowość nie spełnia już wszystkich wymogów i oczekiwań swoich klientów.

W tradycyjnej księgowości praca zazwyczaj polega na dostarczeniu księgowemu wszystkich niezbędnych dokumentów , które sa księgowane, a następnie właściciel firmy otrzymuje informację od swojego biura rachunkowego o wysokości składek zus oraz wysokości podatku i tak naprawdę na tym to się kończy.

Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku księgowości internetowej i mimo że nie wszyscy jeszcze o niej wiedza i korzystają z niej to jedynym warunkiem jaki trzeba spełnić by móc poznać jej zalety jest posiadanie komputera oraz dostęp do internatu, czyli tak naprawdę to bez czego nie potrafi funkcjonować dziś współczesny człowiek.

W obecnej chwili możemy korzystać z dwóch rodzajów księgowości. Pierwszy z nich to rodzaj do samodzielnego prowadzenia w aplikacji online. Skierowany głównie do osób samodzielnych czyli takich które doskonale znają przepisy związane z podatkami oraz finansami i bez problemu radzą sobie samodzielnie z tą materią, a przede wszystkim maja na to czas. Ta opcja umożliwia samodzielne wystawianie faktur i rachunków, samodzielnie również dodają koszt, a także generują deklaracje które następnie składają w urzędzie skarbowym.

Drugi rodzaj to księgowość internetowa Prowadzona przez ogólnopolskie biuro rachunkowe z dostępem do aplikacji online. Ta opcja skierowana jest do osób które z księgowością nie mają nic wspólnego i tak naprawdę kompletnie się na niej nie znają i chcą zlecić ją komuś tylko po to aby mieć święty spokój. Jest to opcja duo łatwiejsza a przy okazji wygodniejsza ponieważ obsługiwana jest przez profesjonalnych księgowych. Nasz internetowy księgowy wystawia i gromadzi za nas faktury, a wszystkie dokumenty w obie strony dostarczane są za pomocą skanu. Przedsiębiorstwa ma wgląd we wszystkie dokumenty dzięki aplikacji online, ma również dostęp do danych historycznych. Taki rodzaj księgowości internetowej umożliwia również kontakt telefoniczny oraz mailowy ze swoim księgowym. Co świadczy o niesłychanie wysokiej jakości świadczonych usług.

Praktyczne wskazówki jak wybrać najlepsze biuro rachunkowe